CHILD OF THE HAIRY MOUNTAIN

O, Baby Keemun, Child of the Hairy Mountain.
O, joyous flower, sweet plum in the belly.
Come down to us from the slopes of orchid and smoke,
That we shalt cherish thee as a vine cuddles their fruit.

CZARNA SZLACHETNOŚĆ

Po raz pierwszy została przygotowana w Chinach w 1875 r. odmiana znana jako „czerwona herbata”, szybko stała się ulubioną herbatą Anglików, a wkrótce rozpowszechniła się także na rynku indyjskim. Hairy (włochaty) Mountain (góra) odnosi się do wyglądu liści. Przed obróbką mają one delikatny puch, a po jej zakończeniu przypominają szczyt góry.

KOMU POLECAMY TEN SMAK?

Zapraszamy do świata niezwykłych smaków i aromatów, gdzie herbata Keemun CHILD OF THE HAIRY MOUNTAIN to prawdziwy klejnot.
Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego dla swojego podniebienia, to ta czarna herbata z Chin z pewnością Cię zaskoczy.
Keemun to herbata dla poszukiwaczy wyjątkowych smaków, którzy chcą poczuć niezwykły bukiet aromatów. To nie jest bardzo mocna herbata,
co sprawia, że nadaje się świetnie do picia o poranku, jak również w drugiej połowie dnia.
Smak CHILD OF THE HAIRY MOUNTAIN często jest porównywany do czerwonego wina, ponieważ charakteryzuje się winno-owocowym smakiem oraz bardziej złożonym bukietem. Można wyczuć w niej również delikatną słodycz. Świetny wybór dla osób lubiących pić herbatę z mlekiem.

CODZIENNA JAKOŚĆ W TWOIM KUBKU

WYŻSZE LIŚCIE

Liście herbat, które odkrywacie w puszkach i doypackach LEAF LITURGY są liśćmi z wyższych części gałązek. Dzięki temu unikamy goryczy i zyskujemy wachlarz niezwykłych smaków.

SELEKCJA

Gatunków herbat jest na świecie sporo. Wchodząc do herbaciarni czasem trudno dokonać wyboru. Ba! Nie jest nawet łatwo zrozumieć wszystkie nazwy i skróty. Dlatego przychodzimy z pomocą. Nie musisz znać się na herbatach by cieszyć się ich smakiem. Przeprowadziliśmy selekcję dla Ciebie. Oddajemy Ci według nas najpyszniejsze herbaty, którymi możesz cieszyć się na co dzień.

EKOLOGIA

Wszystkie oferowane przez nas herbaty pochodzą z plantacji ekologicznych. Proponujemy Wam też piękne opakowania wielorazowe (tuby) i kompostowalne opakowania uzupełniające (doypack). Nasza ekologiczność została potwierdzona certyfikatem PL-EKO-07.

PROPOZYCJA PARZENIA

1 łyżeczka na kubek
12 gr na litr wody
Temperatura wody: 98’C
Czas parzenia: I parzenie: 2-3 minuty, II parzenie: 3-4 minuty

INFORMACJE

Charakter: mocny, słodki, miękki
Wysokość uprawy: 800 – 900 metrów
Napar: Miodowa czerwień
Liście: Czarne, dłuższe i delikatnie skręcone

JAK ZAPARZYĆ HERBATĘ CHILD OF THE HAIRY MOUNTAIN - KEEMUN?

I

ODMIERZ LIŚCIE HERBATY

Na klasyczny kubek herbaty (240 ml), przygotuj 1 łyżeczkę liści.

II

SKORZYSTAJ Z ZAPARZACZA

Dla komfortu polecamy ze skorzystania z zaparzacza, choć oczywiście możesz nasypać liście bezpośrednio do naczynia, w którym będzie parzona herbata.

III

ZAGOTUJ WODĘ

Keemun to czarna herbata, którą parzymy prawie wrzątkiem, czyli wyłączasz czajnik tuż przed zagotowaniem wody lub odczekujesz chwilę po jej zagotowaniu.

IV

ZALEJ LIŚCIE I PARZ

Wodę o wskazanej temperaturze wlewasz do naczynia z liśćmi lub zaparzaczem i parzysz herbatę 2-3 minuty. Możesz oczywiście spróbować dłużej. Herbata będzie trochę słodsza, ale nie zyska goryczkowego smaku.

IV

USUŃ LIŚCIE

Po wybranym przez siebie czasie parzenia, usuń fusu z herbaty. Pamiętaj, że Keemun możesz parzyć dwukrotnie.

IV

CIESZ SIĘ PYSZNĄ HERBATĄ

Po usunięciu zaparzonych liści Twoja herbata jest gotowa. Smacznego!

VII

II PARZENIE

Sprawdź smak drugiego parzenia. Zalej fusy raz jeszcze. Wydłuż czas parzenia o 1-2 min i odkryj kolejny wymiar smaku herbaty Keemun.

ZALEJ HERBATĘ GORĄCĄ WODĄ, PUŚĆ JEDEN Z TYCH KAWAŁKÓW I JAK SKOŃCZY SIĘ PIOSENKA, DELEKTUJ SIĘ BOSKIM NAPOJEM.

Thundercat – Funny Thing

Still Woozy – Window

Florence + The Machine – You’ve Got the Love

JAK LEAF LITURGY PARZY CHILD OF THE HAIRY MOUNTAIN?

Czasami parzymy CHILD OF THE HAIRY MOUNTAIN do weekendowych śniadań. Wtedy lubimy nasypać jej trochę więcej. Uzyskana w ten sposób herbata jest wyrazistsza w smaku, ale dalej lekka. Przygotowujemy ją również w drugiej połowie dnia, do posiłku. Sypiemy susz zgodnie z zaleceniami i parzymy ją przez ok. 4-5 min. Taki Keemun jest słodszy, delikatniejszy. Testowaliśmy ją z różnymi dodatkami. Świetnie kombinuje się z mlekiem. Z odrobiną cytryny i miodu również. CHILD OF THE HAIRY MOUNTAIN wykorzystaliśmy do infuzowania wódki oraz whisky. Polecamy wypróbować. Nie ma lepszego sposobu na smakowy drink bez dodatku cukru.

PAMIĘTAJ, TO TY TU RZĄDZISZ. CHCESZ PARZYĆ NAPAR DŁUŻEJ - PARZ! CHCESZ NASYPAĆ WIĘCEJ SUSZU - NASYP! BAW SIĘ TYM. SZUKAJ SWOJEJ WŁASNEJ RECEPTURY.