THE EVENTIDE SPIRIT

Hear thy children, Genmaicha, the Eventide Spirit.
Hear thy children, and bringeth a great calm unto them,
And bringeth a sweet sleep unto them,
For they that rest, rest in the dusk.

SŁODKIE ZASKOCZENIE

Według legendy Genmaicha powstała wskutek błędu samurajskiego sługi, który omyłkowo wymieszał ryż z liśćmi herbaty. Chwała mu za to! W naszej selekcji znalazła się herbata lekka o nieco słodkim, orzechowym posmaku.

KOMU POLECAMY TEN SMAK?

Odkryj niezwykłą mieszankę zielonej herbaty z prażonym ryżem – Genmaicha THE EVENTIDE SPIRIT. To oryginalna kompozycja, która zaskoczy Cię swoim słodkim smakiem i orzechową nutą. Poza tym poprawia trawienie, pomaga w walce ze słodyczami i wpływa na równowagę cukru we krwi.

Ta herbata pomoże Ci poczuć się lekko i zrelaksować po ciężkim dniu. Przypisuje się jej również pozytywny wpływ na nastrój. My polecamy ją do posiłków.

Dodatkowo warto wiedzieć, że dzięki połączeniu zielonej herbaty z prażonym ryżem, THE EVENTIDE SPIRIT ma mniejszą zawartość kofeiny w porównaniu do czystych zielonych herbat, dzięki czemu możesz cieszyć się jej smakiem o każdej porze dnia bez obaw o nadmiar pobudzenia.

Spróbuj THE EVENTIDE SPIRIT jako alternatywy dla tradycyjnej zielonej herbaty lub po prostu jako ciekawej odmiany. Jej unikalny smak i właściwości prozdrowotne na pewno Cię zachwycą!

CODZIENNA JAKOŚĆ W TWOIM KUBKU

WYŻSZE LIŚCIE

Liście herbat, które odkrywacie w puszkach i doypackach LEAF LITURGY są liśćmi z wyższych części gałązek. Dzięki temu unikamy goryczy i zyskujemy wachlarz niezwykłych smaków.

SELEKCJA

Gatunków herbat jest na świecie sporo. Wchodząc do herbaciarni czasem trudno dokonać wyboru. Ba! Nie jest nawet łatwo zrozumieć wszystkie nazwy i skróty. Dlatego przychodzimy z pomocą. Nie musisz znać się na herbatach by cieszyć się ich smakiem. Przeprowadziliśmy selekcję dla Ciebie. Oddajemy Ci według nas najpyszniejsze herbaty, którymi możesz cieszyć się na co dzień.

EKOLOGIA

Wszystkie oferowane przez nas herbaty pochodzą z plantacji ekologicznych. Proponujemy Wam też piękne opakowania wielorazowe (tuby) i kompostowalne opakowania uzupełniające (doypack). Nasza ekologiczność została potwierdzona certyfikatem PL-EKO-07.

PROPOZYCJA PARZENIA

1 łyżeczka na kubek
12 gr na litr wody
Temperatura wody: 80’C
Czas parzenia: 2 minuty – 1. parzenie,
3 minuty – 2. parzenie

INFORMACJE

Charakter: słodki, wyrazisty, orzechowy
Wysokość uprawy: 100 – 200 metrów
Napar: Przezroczysty, jasnożółty
Liście: Zielone, płaskie, prażony ryż

JAK ZAPARZYĆ HERBATĘ THE EVENTIDE SPIRIT - GENMAICHA?

I

ODMIERZ LIŚCIE HERBATY

Na klasyczny kubek herbaty (240 ml), przygotuj 1 łyżeczkę liści.

II

SKORZYSTAJ Z ZAPARZACZA

Dla komfortu polecamy ze skorzystania z zaparzacza, choć oczywiście możesz nasypać liście bezpośrednio do naczynia, w którym będzie parzona herbata.

III

ZAGOTUJ WODĘ

Jest to zielona herbata, którą parzymy w wodzie, która ma około 80’C. Przyjmuję się zasadę, że woda od zagotowania do rekomendowanej temperatury stygnie w ciągu 6 minut. Nie musisz mieć specjalnego czajnika czy też termomentu do wody.

IV

ZALEJ LIŚCIE I PARZ

Wodę o wskazanej temperaturze wlewasz do naczynia z liśćmi lub zaparzaczem i parzysz herbatę 2 minuty.

V

USUŃ LIŚCIE

Po wybranym przez siebie czasie parzenia, usuń fusu z herbaty. Pamiętaj, że Genmaicha możesz parzyć dwukrotnie.

VI

CIESZ SIĘ PYSZNĄ HERBATĄ

Po usunięciu zaparzonych liści Twoja herbata jest gotowa. Smacznego!

VII

II PARZENIE

Sprawdź smak drugiego parzenia. Zalej fusy raz jeszcze. Wydłuż czas parzenia o 1 min i odkryj kolejny wymiar smaku herbaty Sencha.

ZALEJ HERBATĘ GORĄCĄ WODĄ, PUŚĆ JEDEN Z TYCH KAWAŁKÓW I JAK SKOŃCZY SIĘ PIOSENKA, DELEKTUJ SIĘ BOSKIM NAPOJEM.

The Clash – White Riot

Healthy Texting – Bjarki

NILE – Beyonce feat. Kendrick Lamar

JAK LEAF LITURGY PARZY THE EVENTIDE SPIRIT?

THE EVENTIDE SPIRIT to przepyszna propozycja. Jedna z pierwszych od jakiej zaczęła się nasza miłość do herbat. Nie wyobrażaliśmy sobie pierwszej lini LEAF LITURGY bez Genmaichy. Parzymy ją od razu do większego czajnika, wsypujemy suszu niewiele więcej niż w instrukcji i parzymy zgodnie z rekomendowanym czasem. Do obiadu, jak i po obiedzie jest idealna. Lekko słodka, mniej pobudzająca, bo połowa suszu to zielona herbata, a druga połowa to prażony ryż. My kochamy ją bez dodatków, ale może Ty odnajdziesz ciekawe połączenie. Daj znać! Chętnie przetestujemy. Wystudzony napar łączyliśmy z japońską whisky. Polecamy takie połączenie dla smakoszy tego trunku.

PAMIĘTAJ, TO TY TU RZĄDZISZ. CHCESZ PARZYĆ NAPAR DŁUŻEJ - PARZ! CHCESZ NASYPAĆ WIĘCEJ SUSZU - NASYP! BAW SIĘ TYM. SZUKAJ SWOJEJ WŁASNEJ RECEPTURY.