THE GARDEN MOTHER

Ave Assam, the Garden Mother.
The morning leaves embrace you, and the dawn
delights in you.
Calm our morn thirst with thy tender touch,
For blessed is the waking day in which you come.

MOCNA KLASYKA

Assam to indyjska klasyka. Wybrane przez nas liście pochodzą z ogrodów założonych w 1905 r., które jako pierwsze w regionie zostały wyróżnione certyfikatem „Elephant Friendly Tea Garden”.

MOCNA KLASYKA

THE GARDEN MOTHER to herbata idealna o poranku, do śniadania, jak również w pierwszej połowie dnia, gdy potrzebujesz zastrzyku energii.

Nasza herbata pochodzi z najlepszych liści, co sprawia, że jest delikatniejsza niż typowy Assam, bez gorzkiego posmaku. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą cieszyć się mocnym smakiem, ale jednocześnie szukają czegoś delikatniejszego. Na pewno przypadnie do gustu zarówno początkującym, jak i doświadczonym miłośnikom herbaty.

To nowy wymiar jednej z najbardziej klasycznych herbat świata. Wyczuwalne nuty smakowe to słód, delikatna słodycz oraz subtelne nuty owocowe. THE GARDEN MOTHER pobudzi Cię do działania i doda energii na cały dzień.

CODZIENNA JAKOŚĆ W TWOIM KUBKU

WYŻSZE LIŚCIE

Liście herbat, które odkrywacie w puszkach i doypackach LEAF LITURGY są liśćmi z wyższych części gałązek. Dzięki temu unikamy goryczy i zyskujemy wachlarz niezwykłych smaków.

SELEKCJA

Gatunków herbat jest na świecie sporo. Wchodząc do herbaciarni czasem trudno dokonać wyboru. Ba! Nie jest nawet łatwo zrozumieć wszystkie nazwy i skróty. Dlatego przychodzimy z pomocą. Nie musisz znać się na herbatach by cieszyć się ich smakiem. Przeprowadziliśmy selekcję dla Ciebie. Oddajemy Ci według nas najpyszniejsze herbaty, którymi możesz cieszyć się na co dzień.

EKOLOGIA

Wszystkie oferowane przez nas herbaty pochodzą z plantacji ekologicznych. Proponujemy Wam też piękne opakowania wielorazowe (tuby) i kompostowalne opakowania uzupełniające (doypack). Nasza ekologiczność została potwierdzona certyfikatem PL-EKO-07.

PROPOZYCJA PARZENIA

1,5 łyżeczki na kubek
13 gr na litr wody
Temperatura wody: 98’C
Czas parzenia: 3 min

INFORMACJE

Charakter: aromatyczny, mocny, trwały
Wysokość uprawy: 100 – 150 metrów
Napar: bordowy
Liście: mniejsze, lekko skręcone

JAK ZAPARZYĆ HERBATĘ THE GARDEN MOTHER - ASSAM?

I

ODMIERZ LIŚCIE HERBATY

Na klasyczny kubek herbaty (240 ml), przygotuj 1,5 łyżeczki liści.

II

SKORZYSTAJ Z ZAPARZACZA

Dla komfortu polecamy ze skorzystania z zaparzacza, choć oczywiście możesz nasypać liście bezpośrednio do naczynia, w którym będzie parzona herbata.

III

ZAGOTUJ WODĘ

Assam to czarna herbata, którą parzymy prawie wrzątkiem, czyli wyłączasz czajnik tuż przed zagotowaniem wody lub odczekujesz chwilę po jej zagotowaniu.

IV

ZALEJ LIŚCIE I PARZ

Wodę o wskazanej temperaturze wlewasz do naczynia z liśćmi lub zaparzaczem i parzysz herbatę 3 minuty.

IV

USUŃ LIŚCIE

Po wybranym przez siebie czasie parzenia, usuń fusu z herbaty.

IV

CIESZ SIĘ PYSZNĄ HERBATĄ

Po usunięciu zaparzonych liści Twoja herbata jest gotowa. Smacznego!

ZALEJ HERBATĘ GORĄCĄ WODĄ, PUŚĆ JEDEN Z TYCH KAWAŁKÓW I JAK SKOŃCZY SIĘ PIOSENKA, DELEKTUJ SIĘ BOSKIM NAPOJEM.

The Black Keys – Lonely Boy

Trash – New York Dolls

Sabotage – Beastie Boys

JAK LEAF LITURGY PARZY THE GARDEN MOTHER?

THE GARDEN MOTHER to nasz najczęstszy wybór o poranku. Pyszna, mocna, wyrazista. Parzymy od razu cały dzbanek i szykując się do pracy, krzątamy się po domu z kubkiem. Jak czujemy się niewyspani, to wsypujemy więcej liści. 1/2 naszego duetu nawet lubi jak herbata lekko ostygnie. Można uzależnić się od niej jak od kawy. Polecamy ją w pierwszej połowie dnia, ponieważ jest pobudzająca. Jednak jest ona tak pyszna, że czasem, w drugiej połowie dnia, sypiemy mniej liści i parzymy jej delikatniejszą wersję. Nasi LEAFowi przyjaciele lubią ją pić z mlekiem. Według nas sprawdzi się świetnie z każdym dodatkiem.

PAMIĘTAJ, TO TY TU RZĄDZISZ. CHCESZ PARZYĆ NAPAR DŁUŻEJ - PARZ! CHCESZ NASYPAĆ WIĘCEJ SUSZU - NASYP! BAW SIĘ TYM. SZUKAJ SWOJEJ WŁASNEJ RECEPTURY.