Holy Sencha, the Sun Eternal, daughter of Baisao.

Bless us with your strength, shine upon us on this day,

And rouse us from sleep onto the journey that awaits us.

THE SUN ETERNAL

PEŁNIA SMAKU I... ZDROWIA

Wypiliśmy wiele wariantów senchy zanim wybraliśmy ten do naszej selekcji. Krzewy herbaciane wykorzystywane do produkcji tej herbaty uprawiane są na tzw. polach "Red En" (czyli ogród pod gołym niebem) i przez całą fazę wzrostu wystawione są na działanie promieni słonecznych. To najlepsza sencha jaką piliśmy.

KOMU POLECAMY TEN SMAK?

Ah ta herbata to samo zdrowie!

THE SUN ETERNAL - zielona herbata Sencha z Japonii to prawdziwe superfood, pełne korzyści dla Twojego organizmu. Jest bogata w antyoksydanty, co pomaga ochronić nasz organizm przed procesami starzenia oraz walczyć z wolnymi rodnikami. Ponadto, pomaga w odchudzaniu oraz redukcji stresu.

Chcesz zrezygnować z porannej kawy? THE SUN ETERNAL posiada naturalną zawartość kofeiny, która pobudzi Twoją energię i pomoże rozpocząć dzień w pełni sił.

Jest świetna do parzenia metodą cold brew!

Nie wahaj się, wybierz THE SUN ETERNAL i ciesz się pyszną i zdrową herbatą każdego dnia!

CODZIENNA JAKOŚĆ W TWOIM KUBKU

WYŻSZE LIŚCIE

SELEKCJA

EKOLOGIA

Liście herbat, które odkrywacie w puszkach i doypackach LEAF LITURGY są liśćmi z wyższych części gałązek. Dzięki temu unikamy goryczy i zyskujemy wachlarz niezwykłych smaków.

Gatunków herbat jest na świecie sporo. Wchodząc do herbaciarni czasem trudno dokonać wyboru. Ba! Nie jest nawet łatwo zrozumieć wszystkie nazwy i skróty. Dlatego przychodzimy z pomocą. Nie musisz znać się na herbatach by cieszyć się ich smakiem. Przeprowadziliśmy selekcję dla Ciebie. Oddajemy Ci według nas najpyszniejsze herbaty, którymi możesz cieszyć się na co dzień.

Wszystkie oferowane przez nas herbaty pochodzą z plantacji ekologicznych. Proponujemy Wam też piękne opakowania wielorazowe (tuby) i kompostowalne opakowania uzupełniające (doypack). Nasza ekologiczność została potwierdzona certyfikatem PL-EKO-07.

1 łyżeczka na kubek

12 gr na litr wody

Temperatura wody: 80’C

Czas parzenia: 2 minuty - I. parzenie, 3 minuty - II. parzenie

PROPOZYCJA PARZENIA

Charakter: Wyraźny, długotrwały, świeży

Wysokość uprawy: 100 - 200 metrów

Napar: Przezroczysty, jasnożółty

Liście: Płaskie, wąskie, zielone

INFORMACJE

JAK ZAPARZYĆ HERBATĘ THE SUN ETERNAL - SENCHA?

I

II

III

IV

V

VI

ODMIERZ LIŚCIE HERBATY

SKORZYSTAJ Z ZAPARZACZA

ZAGOTUJ WODĘ

ZALEJ LIŚCIE I PARZ

USUŃ LIŚCIE

CIESZ SIĘ PYSZNĄ HERBATĄ

Na klasyczny kubek herbaty (240 ml), przygotuj 1 łyżeczkę liści.

Dla komfortu polecamy ze skorzystania z zaparzacza, choć oczywiście możesz nasypać liście bezpośrednio do naczynia, w którym będzie parzona herbata.

Sencha to zielona herbata, którą parzymy w wodzie, która ma około 80'C. Przyjmuję się zasadę, że woda od zagotowania do rekomendowanej temperatury stygnie w ciągu 6 minut. Nie musisz mieć specjalnego czajnika czy też termomentu do wody.

Wodę o wskazanej temperaturze wlewasz do naczynia z liśćmi lub zaparzaczem i parzysz herbatę 2 minuty.

Po wybranym przez siebie czasie parzenia, usuń fusu z herbaty. Pamiętaj, że Senchę możesz parzyć dwukrotnie.

Po usunięciu zaparzonych liści Twoja herbata jest gotowa. Smacznego!

II PARZENIE

VII

Sprawdź smak drugiego parzenia. Zalej fusy raz jeszcze. Wydłuż czas parzenia o 1 min i odkryj kolejny wymiar smaku herbaty Sencha.

ZALEJ HERBATĘ GORĄCĄ WODĄ, PUŚĆ JEDEN Z TYCH KAWAŁKÓW I JAK SKOŃCZY SIĘ PIOSENKA, DELEKTUJ SIĘ BOSKIM NAPOJEM.

David Bowie - Sound And Vision 2013

Dominic Fike - Superstar Sh*t

Gorillaz - Don't Get Lost In Heaven

Oh! Co to jest za napój! Parzymy ją na zimno, na ciepło. W lato nastawiamy cold brew (metoda parzenia herbaty na zimno) i pijemy z butelki przez cały dzień. Lubimy ją zabrać zamiast wody na rower, siłownię. Parzona w tradycyjny sposób, na ciepło, jest świetna jako pierwszy kubek herbaty w pracy. Świetnie nas pobudza i orzeźwia. Można ją parzyć nawet 3 razy, za każdym razem napar staje się delikatniejszy i słodszy. My jesteśmy fanami lżejszego naparu, dlatego przy THE SUN ETERNAL stosujemy się do instrukcji i nie zwiększamy ilości suszu oraz nie wydłużymy czasu parzenia, ale Ty koniecznie spróbuj! Może odkryjesz idealny smak dla siebie.

JAK LEAF LITURGY PARZY THE SUN ETERNAL?

PAMIĘTAJ, TO TY TU RZĄDZISZ. CHCESZ PARZYĆ NAPAR DŁUŻEJ - PARZ! CHCESZ NASYPAĆ WIĘCEJ SUSZU - NASYP! BAW SIĘ TYM. SZUKAJ SWOJEJ WŁASNEJ RECEPTURY.